• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

Başhekim Kartal Gazetecileri unutmadı

24/07/2020

Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekim Dr Süleyman Barış Kartal; “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı. Gazetecilere başarılar diledi.

Başhekim Kartal Gazetecileri unutmadı

 

Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekim Dr Süleyman Barış Kartal; “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı. Gazetecilere başarılar diledi.

Kartal Mesajında şunları ifade etti;

“1908 yılından bu yana Türk basınında sansürün kaldırılışının miladı olarak kutlanan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı, basın mensuplarının daha demokratik şartlarda ve özgürce görevlerini yapabilmeleri açısından önemli bir kilometre taşıdır.”

 

Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Süleyman Barış Kartal; “ Yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumun bilgilendirilmesi gibi önemli görev ve sorumlulukları yerine getirmelerinin yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel araçlarından ve demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından da birisidir.

 

Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde yeni iletişim imkânları artarken, toplumun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı daha fazla önem kazanmaktadır. Bilişim ve teknolojik gelişmelere paralel olarak özellikle internet kullanımıyla birlikte zenginleşen iletişim dünyasında toplum ile devlet arasında köprü olma görevini üstlenen basın camiasının değerli mensupları, her türlü mevsim ve iklim şartlarında, yeri geldiğinde hayatlarını bile tehlikeye atarak görevlerini özveriyle yerine getirmektedir” dedi.

 

Başhekim Kartal mesajını; ‘’Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü vesilesiyle,  Başta ilimizde faaliyette bulunan gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajans temsilcilerinin oluşturduğu basınımızın kıymetli mensupları olmak üzere; mesai kavramı gözetmeden, Basın Meslek İlkelerinden taviz vermeksizin özverili bir şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diyerek tamamladı.

63 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın