• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

Ceyhan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Düzenlendi

16/07/2020

Fetö terör örgütünün 4 yıl önceki ihanetinin, darbe ve ülkemizi işgal girişiminin yıldönümünde Ceyhan Kaymakamlığınca düzenlenen etkinlikler, halkın katılımı ile gerçekleştirildi.

Ceyhan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Düzenlendi


Fetö terör örgütünün 4 yıl önceki ihanetinin, darbe ve ülkemizi işgal girişiminin yıldönümünde Ceyhan Kaymakamlığınca düzenlenen etkinlikler, halkın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Ceyhan’daki  kamu kurum ve kuruluşlarının binalarına, 14 Temmuz 2020 Salı gününden itibaren  Şanlı Bayrağımız ve Atatürk posterleri asıldı.      

 

15 Temmuz 2020 günü saat 13:00'de ilçe protokolü ve vatandaşlar  tarafından Ceyhan Şehitliği ve Şehitlerimiz ziyaret edilerek Şehit Mezarlarına karanfiller bırakıldı; Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

 

15 Temmuz 2020 günü saat 20:30'dan itibaren Cumhuriyet Meydanındaki program saygı duruşu ve İstikal Marşımızın okunmasıyla başladı.


Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda günün anlam ve önemi ile ilgili konuşan İlçe Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz, Fetö terör örgütünü ve yaptıklarını lanetleyerek işgal girişimine engel olan herkese teşekkür etti; tüm Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi saygı ve minnetle andığını ifade etti; Milletin 15 Temmuz Zaferini, Demokrasi ve Mili Birlik Gününü kutlayan Kaymakam Yılmaz, etkinliklere katkı sağlayan tüm kurum ve görevliler ile katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etti.


15 Temmuz Şehitlerinin tamamının isimleri görüntüler eşliğinde okundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın halka hitabı canlı yayınlandı.

 

Günün anlamı ile ilgili filmler, şiirler, belgeseller ve kamu spotları yayınlandı.

 

İlçe Müftülüğü görevlisi tarafından 15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz’ın ev sahipliğinde yapılan etkinliklere, Çok sayıda Ceyhanlı ile birlikte Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sibel Yılmaz,  Ceyhan Emniyet Müdürü Ahmet Yarlıgaç,  siyasi parti ilçe başkanlarıve STK ların başkanları ve yönetimleri de katıldı

Gece boyunca programa katılanlara Ceyhan Belediyesince çay, su dağıtıldı.

 

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 00.13'te, aynı 2016 yılının 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gecesinde  olduğu gibi, ilçedeki tüm Camilerde, ortak yayınla Sala okundu ve akabinde program sona erdi.

59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın