• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

Bu Haftadan İtibaren Cuma Namazı Camilerde Kılınabilecek

26/06/2020

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyesi üzerine Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan karar doğrultusunda, Cuma namazı 26 Haziran 2020 gününden itibaren, gerekli tedbirler alınarak camilerin iç kısımlarında da kılınabilecek.

Bu Haftadan İtibaren Cuma Namazı Camilerde Kılınabilecek

 

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiyesi üzerine Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan karar doğrultusunda,  Cuma namazı 26 Haziran 2020 gününden itibaren, gerekli tedbirler alınarak camilerin iç kısımlarında da kılınabilecek.

 

Ayrıca, 4 haftadan beri ilçemizde Cuma namazı kılınan Perşembe ve Cumartesi pazarlarının kapalı yerleri ile Atatürk Parkı, stadyum ve Sanayi Camii bitişiğindeki parkta da Cuma namazı kılınmaya devam edilecek.

 

 Cemaatin, camilerin sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenecek iç kısımlarına sığmaması halinde, yine sosyal mesafe kuralına uyularak camilerin bahçeleri kullanılacak.

 

 Vatandaşlarımızın Cuma namazına maske takarak gelmeleri, yine kendi seccadelerini beraberlerinde getirmeleri, temastan mutlaka kaçınmaları ve namaz öncesinde, namaz sırasında ve sonrasında sosyal mesafeye uymaları gerekmektedir.

7 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın