• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

Yılankale Sahasına Giriş, Piknik Yapma ve Konaklama Kısıtlaması

20/06/2020

Ceyhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun kararıyla, Yılankale sahası içerisinde bulunan alanlarda yeterli sosyal tesislerin bulunmaması nedeniyle piknik yapmak kısıtlandı.

Yılankale Sahasına Giriş, Piknik Yapma ve Konaklama Kısıtlaması

 

Ceyhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun  kararıyla, Yılankale sahası içerisinde bulunan alanlarda yeterli sosyal tesislerin bulunmaması nedeniyle piknik yapmak kısıtlandı.

Ceyhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar;

 

“Ceyhan Küçükburhaniye Mahalle sınırları içerinde yer alan Yılankale sit alanı ve çevresinde son dönemde yoğun piknik yapıldığı, aşırı katı atık kirliliğinin oluştuğu ve gece kontrolsüz girişlerin de bu olumsuzluğu arttırdığı Çevre Sağlığı ekiplerince tespit edilmiş olup; tarihi alanda düzenlenmiş ve ilan edilmiş bir piknik ve mesire alanı bulunmadığından, ayrıca kaleye giden yolun sonundaki tesis dışında alanda sosyal ihtiyaçlar için başka çeşme vb. su kaynakları ve tuvalet hizmeti de olmadığından, mevcut durum ve kullanımdan dolayı bölgede insan ve çevre sağlığı açısından telafisi güç ve imkansız zararların doğmasının engellenmesi, tarihi sit alanında kirlenmenin ve muhtemel tahribatın önlenmesi ve bulunduğumuz pandemi döneminin hassasiyeti de dikkate alınarak bulaş riskinin kontrolü ve bu yollarla toplum ve çevrenin genel sağlığının korunması amacıyla, Ceyhan İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun  16.06.2020 tarih ve 6/8 sayılı kararı ile Yılankale tarihi alan ve çevresine hergün 21.00 - 07.00 saatleri arasında  girişler kıısıtlanmış ve alanda tüm yıl için piknik yapılması ve konaklanması yasaklanmıştır.

 

        Yasağa uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesine istinaden, alt sınırı 789TL olmak üzere, idari para cezası uygulanacaktır.

 

        Kamuoyuna duyurulur.”

8 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın