• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

Ceyhan Belediyesi’nden şok iddialar!

Ceyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürü Bahadır Odabaşı düzenlediği basın toplantısında geçmiş dönemde kesilen 690.426,74 TL tutarında 24 faturaya ilişkin şok iddialarda bulundu.

Ceyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürü Bahadır Odabaşı düzenlediği basın toplantısında geçmiş dönemde kesilen 690.426,74 TL tutarında 24 faturaya ilişkin şok iddialarda bulundu. 

Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Güven, Basın Müdürü Basın Müdürü Bahadır Odabaşı ve Basın Danışmanı Ceyhun Özer Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde düzenledikleri basın toplantısında geçmiş döneme ait şok iddialarda bulundu. 

ODABAŞI: 1050 TL YERİNE 59 BİN TL TUTARINDA FATURA KESİLMİŞ

Ceyhan Belediyesi Eski Başkan Vekili Ali Alper Boydak dönemine ait 24 fatura hakkında açıklamalar yapan Bahadı Odabaşı, şu iddiaları ileri sürdü: “Ceyhan Belediyesi tarafından basına servis edilen faturalar arasında en çok dikkat çekenlerden biri 31 Mart seçimlerinden hemen sonra kapatılan ve sahibi AK Parti İlçe Başkanı M. İslam Bünül’ün kuzeni Esra Bünül olan Vuslat Yemekçiliğe kesilen faturaydı. AK Parti Gençlik Kolları tarafından 150 Şehit ve Gazi ailesine verilen yemeğin faturasının Ceyhan Belediyesi’ne kesildiği fatura ile belgelendi.   Ayrıca dönemin şartlarında 7 TL olan ve 150 kişiye verilen tavuk sote ve pilav menüsü için 1050 TL fatura kesilmesi gerekirken 59.400 TL fatura kesildiği ortaya çıktı.” 

‘‘209 BİN TL’LİK ÇAY-ŞEKER FATURASI’’ 

Ceyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürü ve Basın Sözcüsü Bahadır Odabaşı, toplantıdaki iddialarını şu şekilde sürdürdü:  “Başkan Boydak döneminde ne hikmetse, seçime 2 gün kala akrabası Hakan Boydak’a ait olan Boydak Ticarete 209 bin TL’lik çay-şeker faturası kesilip, belediyeye ait diğer borçlar dururken bu fatura alelacele ödenmiş.  Biz bu kadar çay nereye gitti bilmiyoruz. Bilen açıklasın.” Dedi. 

ODABAŞI: AK PARTİ’DEN KEYFİ YEMEKLER VERİLDİ 

AK Parti İlçe Başkanı Muhammet İslam Bünül’ün Ceyhan Belediyesi’ne keyfi yemek faturaları kestiğini öne süren Odabaşı,  “Ak Parti İlçe başkanlığınca verilmesi gereken seçim döneminde Ceyhan Öğretmenevi’nde verilen yemekler, Ak Parti Gençlik Kollarına yedirilen etli kuş üzümlü pilav, Eğitim Birsen’e verilen 1000 kişilik yemek, 300 kişilik sevgililer günü yemeği gibi saymakla bitmeyen birçok yemek organizasyonun toplanda 228. 432,48 TL’lik faturası da Ceyhan Belediyesi’ne kesildiği ortaya çıktı.  Ceyhan’da hiçbir hizmeti bulunmayan Ak Parti İlçe Başkanı İslam Bünül’ün bütün keyfi harcamalarını belediye üzerinden yaptığı belgelerle ortaya kondu.” ifadelerini kullandı. 

MUHACİR’İN YEMEKLE İLGİLİ VİDEOSU İZLETİLDİ 

Basın Toplantısı sırasında Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Ayşe Muhacir’in yemekle ilgili detayları anlattığı videosu da basın mensuplarına izletildi. Muhacir’in açıklamasında yemeğin Ak Parti Gençlik kolları tarafından verildiğini, yemekte 150, 200 kişi olduğunu, kesilen faturadan haberinin olmadığını şehit ailelerinin kullanılmasını istemediklerini belirttiği dikkat çekti.

 

 

338 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın