• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

ÇDH’in Sağlık Melekleri anlamlı girişimleri ile duygulandırdı

Aladağ’daki köy okullarındaki öğrencilere, Çukurova Devlet Hastanesi sağlık melekleri tarafından el hijyeni ve hastalıklardan korunma konusunda bilgi verildi, minik köy çocuklarına kışın yüreklerini ısıtacak hediyeler dağıtıldı.

Aladağ’daki köy okullarındaki öğrencilere, Çukurova Devlet Hastanesi sağlık melekleri tarafından  el hijyeni ve hastalıklardan korunma konusunda bilgi verildi, minik köy çocuklarına kışın yüreklerini ısıtacak hediyeler dağıtıldı.

ADANA-Çukurova Devlet Hastanesi’nin sağlık melekleri, sosyal etkinlik projeleri kapsamında görev yapmaya gittikleri Aladağ’daki Yatılı Bölge Okulu’nda hem duygulandıran, hem de gözleri yaşartan bir önemli hizmete imza attılar.

Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Akif Küçükcan’ın desteği ve Hastanenin Sağlık Bakım Hezmetleri Müdürlüğü tarafından organizasonu yapılan etkinlikte ÇDH Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Huriye Sevim Akbıyık, hemşireler Mülkiye Ünsalan ve Aslı Altıno Coşar ve Bilgi İşlem Görevlisi Funda Kayıkçıoğlu Aladağ’daki Yatılı Bölge Okulu’nda hem duygulandıran, hem de gözleri yaşartan önemli bir sosyal etkinlik projesine imza attılar.

Etkinlik öncesinde Çukurova Devlet Hastanesi çalışanlarının kendi  imkanları ile temin ettikleri hediyeler zor koşullarda eğitim gören minik öğrencilere dağıtıldı..

Aladağ Şehit Adem Oğuz Yatılı Bölge Ortaokulu’ndaki etkinlikte öğrencilere “El hijyeni ve hastalıklardan korunma yöntemleri” hakkında bilgi verdiklerini, tatbiki olarak bu konuda eğitim hizmeti gerçekleştirdiklerini belirten Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Huriye Sevim Akbıyık, “Aladağ’da hem önemli bir sağlık hizmetini gerçekleştirdik, hem de hastanemiz çalışanlarının kendi imkanları ile temin ettikleri hediyeleri bizzat bu okulda tehsil gören öğrencilerimize bizzat teslim ettik.. Artık zor koşullarda eğitim gören çocuklarımız üşümeyecekler.. Daha iyi eğitim alma Yolanda önemli bir moral desteğine kavuşmuş olacaklar” dedi.

“Çocuklarımız herşeyimiz” ve “Sağlık ellerimizde” parolası ile bir sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdiklerini belirten Akbıyık, bu anlamlı girişimde büyük katkısı bulunan Başhekim Dr. Küçükcan ve Çukurova Devlet Hastanesi çalışanlarının emeği ve katkısı olduğunu vurgulayarak, “Sağlık hizmetlerinin ulaşımında, birlik, beraberlik ve dayanışma örenğini ortaya koyan ve bu projeye destekleri ile bize güç veren tüm Çukurova Devlet Hastanesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Hep birlikte örnek bir çalışmayı gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu..

 

 

81 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın