• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

''Sadece İnananlar Başarır''

31 Mart Yerel Seçimlerini ilçemiz Ceyhan'da dostluk, kardeşlik içerisinde tamamladık.

''Sadece İnananlar Başarır''

31 Mart Yerel Seçimlerini ilçemiz Ceyhan'da dostluk, kardeşlik içerisinde tamamladık.

Cumhur İttifakı Adayı Ali Alper Boydak ile Millet İttifakı Adayı Kadir Aydar arasında kıyasıya rekabet, bir o kadar da centilmenlik içerisinde seçim kampanyalarını yürüttü. Ufak tefek gerginlikler yaşanmadı mı? Tabi ki yaşandı...Her iki aday da gittikleri toplantılarda biri diğerine ağabeyim, diğeri ise rakibine kardeşim şeklindeki söylemleri Ceyhan'da seçimlerin ''Demokrasi Şöleni'' şeklinde geçmesini sağladı..Gösterdikleri sağduyudan dolayı bir gazeteci, vatandaş olarak tebrik ediyorum...

*
Peki..31 Mart Seçimlerinde Ceyhanlılar neden değişim istedi? Bundan yaklaşık dört yıl önce 13 Eylül 2015'de Cumhuriyet Halk Partililer Ceyhan'da daha henüz 27 yaşında iken ilçe teşkilatını Kadir Aydar'a emanet etti. İlçe başkanlığı görevinden önce partisinin farklı kademelerinde de görev alan genç Başkan Aydar, hatalar yapmadı mı? Genç yaşta omuzlarına yüklediği CHP Ceyhan İlçe Örgütü gibi zor bir görev altında bir çok kez hatalar yaptı.. Yaklaşık 4 yıl sürdürdüğü ilçe başkanlığı görevinde Kadir Aydar, parti teşkilatında bulunan tecrübeli isimlerle istişareler yaparak bu hatalarını en aza indirmeyi başardı. Bu süreçte, kendi partisinde iki genel kurul geçirerek genç yaşında siyaseten tecrübelendi.

*
İlçe başkanlığı görevi boyunca Ceyhan'ın tüm köylerine, mahallelerine bazen yalnız başına, bazen yöneticileri, bazen ise milletvekilleriyle birlikte sık sık ziyaretler gerçekleştirdi. Vatandaşları dinledi, sohbet etti, yeri geldi hitap etti. Bunları yaparken hatalar yapmadı mı? Yapmıştı, yapacaktı da.. Ama Kadir Aydar, siyasi üslubunu hiçbir zaman sertleştirmedi ve insanlara tatlı dille hitap etti. Hükumet politikalarını, ilçe ve il belediyelerine her zaman üsluplu eleştirilerde bulundu. Gün geldi çattı 31 Mart yerel seçimlerine...Her zaman hükumeti sert dille eleştiri yağmuruna tutan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilçe ve büyükşehir belediye başkan adayları eleştiri üslubunu yumuşatarak seçim kampanyaları yürüttü. Bu kampanya Millet İttifakı'nın oylarını arttırırken, onlara gelen sert eleştirilere ise bazen cevap vermediler, verseler de siyasi nezaket çerçevesinde cevaplarını sıraladılar..

*
Demiştim ya gün geldi çattı, 31 Mart Yerel seçimlerine diye..Bütün partilerde aday adayları tek tek çıkmaya başladı. Ankara'da CHP'nin Ceyhan Belediye Başkanı Adayı sensin dedikleri Kadir Aydar, ilçe örgütünün bölünmemesi adına her zaman söylediği ''Biz Ceyhan'da ön seçim istiyoruz'' söylemini orada da büyük bir erdemlilik göstererek yeniledi. Okurlarımın ''ön seçimden çıkacağını zaten biliyordu'' dediğini duyar gibiyim. Ancak Ankara'dan adaylığı alarak da dönebilirdi. Dediğiniz gibi de oldu. Ön seçimden de Kadir Aydar çıktı. Burada amaç ön seçimden çıkmak değil, ayrışmamaktı. Ve bunu başardı da.. CHP Lideri Kılıçdaroğlu Kadir Aydar'ın Ceyhan Belediye Başkan Adayı olduğunu tüm Türkiye'ye duyurdu. Bunun üzerine CHP'de her seçim yaşanan küskünlükler, ayrılıklar olmazken bilakis kenetlenmeler başladı. Daha sonra ise yerelde de başlatılan ittifaklar ortaya çıktı. ''HAYALİM'' dediği Ceyhan Belediye Başkanlığı için Kadir Aydar, Millet İttifakı'nın adayı olarak halkın karşına çıktı. Bu süreçte diğer adaylarının hepsi genel merkezin kararına önce saygı duydu, sonra genç Başkan Adayı Kadir Aydar'a inandı, etrafında toplandı.

*
AK Parti ile MHP ise Ceyhan'da Cumhur İttifakı'nın Adayı olarak Ali Alper Boydak'ı açıkladı. Bunun üzerine MHP Ceyhan Adayı Mustafa Bayarı adaylık çekti. MHP'li Bayar ile diğer aday adayları Cumhur İttifakı Adayı Ali Alper Boydak için çalışırken, AK Parti'li diğer aday adayları ise bir anda ortalıktan kayboldu. Kayboldukları gibi her biri farklı yapılanmaların içerisine gittiler. Sonra vazgeçtiler ya da vazgeçirildiler. Seçimin son dönemleri AK Partili bazı aday adayları Ali Alper Boydak'ın yanında olduklarını gösterseler de artık çok geçti. Rüzgar Ceyhan'da Millet İttifakı'nın arkasından esmeye çoktan başlamıştı. Rüzgarı tersine çevirmek için bakanların biri geldi, diğeri gitti. Bir bakıma Ceyhan'a ''Bakan Yağdı.'' Söylemler keskinleşti..

*
Meclis üyeleri listesini ise her iki güçlü aday çoktan oluşturmuştu. Bunun listesi daha kaliteli, diğerininki zayıf demek olmaz. Ama AK Parti 17 yıldır iktidarda kaldıysa vatandaşa dokunarak, sorunlarını dinleyerek kaldı. Millet İttifakı Adayı Kadir Aydar ile Meclis Üyesi adayları ayrı ayrı ev toplantılarıyla, mahalle mitingleriyle AK Parti'nin 17 yıldır Türkiye'de yaptığını yaparken, Cumhur İttifakı adayları Başkan Boydak nereye, onlar oraya gitti. Bir bakıma koloni gibi Başkan Boydak'ın yanında gezdiler..Bir taraf sıkmadık el, girmedik ev bırakmaz iken, diğer taraf ise vatandaştan bir nebze olsun uzaklaştı... Tüm bu yaşananlar Ceyhan'da Cumhur İttifakı'nın seçim kaybetmesini, Millet İttifakı'nın ve Kadir Aydar'ın vatandaşlar önünde başarısını arttı.

*
Millet İttifakı Ceyhan Belediye Başkan Adayı Kadir Aydar'a inanlar her geçen gün artarken, Cumhur İttifakı kan kaybetmeyi sürdürdü. Ceyhan'da Kadir Aydar ve beraberindekiler 31 Mart gecesi Ceyhan'a sosyal demokrat belediyeciliği getirirken, Ceyhanlılar Cumhur İttifakı'na destek için ilçeyi akın eden bakanlara sadece baktı!

Şimdi herkes şapkasını önüne koyup ne yaptık diye düşünsün. Ceyhan'da şapka düştü, kel göründü..

188 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın