• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/osman.suzer?lst=785767319%3A1203612726%3A1537880316

ADANA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NDE SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden itibaren Adana'nın dört bir yanında içme suyu ve altyapı çalışmalarına başlayan ve şehre yeni bir çehre kazandıran Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), çözülmedik sorun bırakmıyor

Adana Organize Sanayi Bölgesi'ne Yeni İçme Suyu Hattı

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden itibaren Adana'nın dört bir yanında içme suyu ve altyapı çalışmalarına başlayan ve şehre yeni bir çehre kazandıran Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), çözülmedik sorun bırakmıyor.

ASKİ; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün hayata geçirilen projelerin seçim kaygısıyla yapılmadığını vurguladığı konuşmasında söylediği ''Gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz'' sözünü esas alarak yatırımlarını sürdürüyor.

ADANA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NDE SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK

Adana'nın kalkınması için büyük önem teşkil eden Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nin yeni yapılan yerlerinde yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda içme suyu projesi yürüten Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, mevcut hattı uzatarak suyu olmayan yerlere su ulaşmasını sağlayacak. 2 haftadır bölgede çalışmalarını sürdüren ve projenin 2 kilometrelik kısmını tamamlayan ASKİ ekipleri, 63 ve 75 mm çapındaki polietilen boruların döşemesini gerçekleştiriyor.

Hali hazırda AOSB'nin  mevcut yerlerinde su sıkıntısı yaşanmıyordu. Söz konusu proje, bölgenin genişletilmesiyle birlikte sonradan dahil olan yerlerde oluşan su sıkıntısına çözüm bulmak için hayata geçiriliyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte AOSB'de herhangi bir su problemi yaşanmasının önüne set çekilecek.

51 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın